Laserowe leczenie żylaków zimą

ZIMĄ DBASZ – LATEM MASZ! Dlaczego żylaki najlepiej wyleczyć właśnie teraz?

Leczenie żylaków w Centrum Medycznym VITA-MEDICA jest możliwe o każdej porze roku – jeśli nie istnieją przeciwwskazania zdrowotne wystarczy dobrać metodę leczenia zalecaną w danym okresie.

Jednak to zima jest czasem najbardziej sprzyjającym leczeniu PNŻ kończyn dolnych.

 

3000 slider flebo wer1_1

 

Dlaczego?

  • Zabiegi przeprowadzone zimą pozwalają na spokojną rekonwalescencję – wszelkie zasinienia lub drobne blizny po zabiegu nie będą widoczne pod ubraniami ani narażone na działanie promieni słonecznych
  • Zabiegi ablacji laserowej są możliwe do wykonania wyłącznie w miesiącach jesienno-zimowych ze względu ograniczone dzialanie promieni słonecznych
  • Kompresjoterapia (noszenie pończoch uciskowych) to metoda uzupełniająca konieczna po leczeniu ambulatoryjnym oraz zalecana jako skuteczna profilaktyka czy leczenie PNŻ w bardzo wczesnym stadium choroby – najwygodniej jednak zastosować ją właśnie w okresie zimowym, kiedy zakładane pod ubranie pończochy uciskowe nie powodują dyskomfortu (np. pocenia, swędzenia, itp.)
  • Dyskomfort towarzyszący PNŻ jest znacznie mniej odczuwalny w miesiącach zimowych – opuchlizna nóg, refluks żylny i bolesne kurcze są mniej dokuczliwe niż w lecie, kiedy wysoka temperatura sprzyja pojawaniu się wzmożonych dolegliwości tego rodzaju. W związku z tym, w miarę możliwości, lepiej podjąć leczenie właśnie teraz.
  • Zabiegi przeprowadzone zimą pozwalają na pochwalenie się zadbanymi nogami wiosną i latem!

 

Leczenie żylaków kończyn dolnych metodą ablacji laserowej (szczegółowy opis tej metody leczenia znajdziesz TUTAJ) to procedura nieoperacyjna (ambulatoryjna), która wykazuje aż 95% skuteczności i jest obarczona bardzo niskim ryzykiem ewentualnych powikłań lub niepowodzenia zabiegu.
Jest to bardzo bezpieczna metoda usuwania żylaków kończyn dolnych, wykonywana w znieczuleniu miejscowym pod kontrolą USG.

Po tym zabiegu konieczne jest noszenie pończoch uciskowych, które dobieramy bezpośrednio na miejscu indywidualnie dla każdego Pacjenta VITA-MEDICA.
Dysponujemy bogatym asortymentem produktów do kompresjoterapii (kilkanaście wzorów, materiałów i kolorów do wyboru oraz każdy dostępny na rynku poziom ucisku).

Zapoznaj się z metodami nieoperacyjnego leczenia żylaków, wykonywami w Centrum Medycznym VITA-MEDICA przez zespół doświadczonych specjalistów, prowadzony przez dr n. med Pawła Lewandowskiego.
Wszystkie dostępne rozwiązania dla leczenia PNŻ prezentujemy TUTAJ.